Gidė Lina
Milanas

Ciao! Benvenuti a Milano! Sveiki atvykę į Milaną! Esu kvalifikuota gidė Milane. Savo mėgiamą, įdomų ir pilną naujų įspūdžių darbą pradėjau 2012 metais Lietuvoje kaip gidė ir kelionių vadovė. Dabar gyvenu Italijoje, šalia Milano. Čia įgyjau kvalifikuotos gidės licenciją ir vedu ekskursijas šitame ypatingame, judriame, mados, meno ir kultūros mieste. Jei vykstate į Milaną ar ketinate apsistoti jame nors ir vienai dienai bei Jums smalsu pažinti šį miestą, norite aplankyti įdomiausias vietas, muziejus, bažnyčias, susisiekite su manim!

Naujausi komentarai
  Lankoma vieta

  Vertikalus miškas. Modernusis Milanas

  on
  17 gruodžio, 2021

  Vertikalus miškas – Bosco Verticale

  Vertikalus miškas” Milane yra žinomas kaip „Bosco Verticale” – tai du modernūs daugiaukščiai pastatai, kuriuos 2009 metais suprojektavo architektas Stefano Boeri. Pats projektas ir jo idėja gimė porą metų anksčiau, kuomet architektas lankėsi Dubajuje. Viešnagės metu jam kilo mintis sujungti žmogų, aplinką ir kitas gyvas būtybes į visumą.

  Taip ir gimė tikras vertikalus miškas, kuriame auga 2000 įvairių rūšių medžių, krūmų ir kitų augalų. Jei visus tuos augalus susodintume ant žemės, tai miško dydis būtų 30 000 m2. Įspūdinga!

  2014m. spalio 10d. Milano Isola zonoje (liet. sala) išdygę du pastatai tarsi bokštai: vienas yra 80m aukščio ir turi 18 aukštų, kitas didesnis – 112m su 26 aukštais. Viso yra 100 apartamentų. Apartamentai ne bet kokie ir ne bet kam. Tai liukso ir dizaino jungtis, o išskirtinumas, be abejo, 3 metrus išsikišę balkonai, kad juose tilptų medžiai.

  Gali kilti klausimas, kam visai tai? Unikalus projektas, orientuotas į tvarią aplinką. Augalai padeda taupyti energetinius išteklius. Žiemą apartamentai ilgiau išlaiko šilumą, apsaugo nuo vėjo, o vasarą lapais apsipylę medžiai nepraleidžia tiesioginių saulės spindulių ir apartamentai neprikaista. Taip pat augalai apsaugo nuo CO2 ir kitos miesto taršos. Buvo pastebėta, jog pastačius „Bosco verticale” į miestą pritraukta daugiau drugelių ir kitų sparnuočių.

  O kaip gi vyksta augalų priežiūra? Juk čia ne gėlės ar šiaip balkoniniai augalai, bet medžiai ir krūmai. Vertikalus miškas reikalauja išskirtinės priežiūros kiekvienai atskirai rūšiai. Tad šio miško priežiūra kas keturis mėnesius rūpinasi profesionalai „Flying gardeners” (liet. Skrajojantys sodininkai), kurie leidžiasi lynais nuo stogo kaip alpinistai ir apžiūri kiekvieną augalą. O kasdienine priežiūra, t.y. drėkinimas vyksta centralizuotai ir reguliuojamas skaitmenininio monitoravimo būdu.

  Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: kiek gi kainuoja gyventi tokiame apartamente? Tad pirmiausia reikia atkreipti dėmėsį, kokios papildomos paslaugos yra teikiamos:

  • Apsauga visą parą, 7 dienas per savaitę,
  • Sporto salė ir vidinis baseinas,
  • Didelis salonas privačioms šventėms ir renginiams.
  • Augalų priežiūra

  Taigi apartamentų kaina yra nuo 12.000 iki 15.000 už kvadratinį metrą prie kurių dar reikia pridėti komunalines išlaidas, o jos sudaro apie 1500 eurų per mėnesį. Kas nori nuomotis, taip pat mokės nemažai: apie 80 m2 apartamentas kainuoja 3500 eurų / mėn. ir dar komunalinės išlaidos.

  Jei kažkas labai norėtų pagyventi „Bosco Verticale”ir pajusti kaip ten kas, gali išsinuomoti apartamentą keliom dienom. Air B&B apartamentų nuoma apie 326 eur/naktis.

  Taigi Vertikalus miškas ne visiems prienamas, todėl namų atidarymo, čia gyvena mados pasaulio įžymybės, futbolo žaidėjai, influenceriai ir kiti pasiturintys žmonės.
  Kadangi pastatai yra privati nuosavybė, aplankyti iš vidaus negalima, nebent susidraugausite su vienu iš gyventoju.
  O pamatyti juos, pasigrožėti pavasarį, vasarą ar rudenį tikrai galima čia.

  TAGS
  RELATED POSTS