Gidė Lina
Milanas

Ciao! Benvenuti a Milano! Sveiki atvykę į Milaną! Esu kvalifikuota gidė Milane. Savo mėgiamą, įdomų ir pilną naujų įspūdžių darbą pradėjau 2012 metais Lietuvoje kaip gidė ir kelionių vadovė. Dabar gyvenu Italijoje, šalia Milano. Čia įgyjau kvalifikuotos gidės licenciją ir vedu ekskursijas šitame ypatingame, judriame, mados, meno ir kultūros mieste. Jei vykstate į Milaną ar ketinate apsistoti jame nors ir vienai dienai bei Jums smalsu pažinti šį miestą, norite aplankyti įdomiausias vietas, muziejus, bažnyčias, susisiekite su manim!

Naujausi komentarai
  Ekskursija Lankomos vietos

  Madžiorės ežero ir Borromeo salų romantika

  on
  28 gegužės, 2024

  Trys nepakartojamos salos – Isola Madre, Isola Bella ir Isola dei Pescatori

  Dienos išvyka su gidu

  Šiaurės Italijos Madžiorės ežero ir jame esančių Borromeo salų romantika bei grožis ilgai išlieka atmintyje ir širdyje. Itališkasis pavadinimas Lago Maggiore (liet. Lago Madžiorė) daug kam girdėtas, bet pasakojimai apie Komo ežerą jį vis nustelbia. Tikrai be reikalo!

  Kuom išskirtinis ir sakyčiau nepakartojamas Madžiorės ežeras? Tai antras pagal dydį Italijos ežeras, nors pats pavadinimas „maggiore” reiškia didesnis. Viena ežero pusė priklauso Lombardijai, kita – Pjemonte regionui, o pati šiauriausia ežero dalis prie Lokarno ir Askona miestų – Šveicarijos Tičino regionui.
  Ežeras turi net 11 salų, net devynios prikauso Italijai.

  O iš šių salų pačios žymiausios ir gražiausios yra trys: Isola Madre (Sala Motina) ir Isola Bella (Sala Gražioji) yra labai senos ir kilmingos italų šeimos Borromeo (liet. Boromėjo) nuosavybė, trečioji Isola dei Pescatori (liet. Izola dei Peskatori) priklauso Verbano-Kuzio-Osola savivaldybei. Pastaroji sala niekada nepriklausė Borromeo šeimai, tai nedidelė Žvejų sala, dar žinoma kaip Isola Superiore, t.y. Aukštutinė sala.

  Isola Madre buvo pati pirmoji į šeimos nuosavybę patekusi sala. Tačiau IXa. vid. čia stovėjo nedidelė Šv. Viktoro koplyčia, vienuoliai saloje augino alyvmedžius ir sala buvo žinoma kaip Šv. Viktoro (San Vittore) sala, kiek vėliau pradėta vadinti Isola Maggiore (didžioji sala). 1501m. Lancilotto Borromeo pradeda vasaros rezidencijos statybas, nugriauna ir senąją koplyčią. Saloje auginami vaismedžiai, riešutmedžiai, alyvmedžiai ir kiti įvairūs augalai.
  XVIa. antroje pusėje Renato I. Borromeo (Renatas I Boromėjo) pasikviečia žymų architektą Pelegrino Pelegrini, dirbusi prie Milano Katedros statybų ir transformuoja šeimos vilą į rūmus bei pertvarko sodą. Pasodinami citrinų, apelsinų, persimonų ir kitų retų vaisių medžiai. Jau XVIIa. pradžioje sala aprašoma kaip verta „princo sosto”.

  Sala Motina – Isola Madre – 1978 metais atvėrė duris lankytojams. Šiandien saloje galime gėrėtis rododendrų ir azalijų sodu, kamelijų alėja, salos simboliu tapusiu Kašmyro kiparisu, palmių alėja, papūgėlių aikštele, lakstančiais fazanais ir uodegas išskleidusiais povais. Šeimos rūmai dekoruoti senoviniais baldais, interjero detalėmis, atvežtais iš įvairių šeimai priklausiusių rūmų ir rezidencijų.

  Isola Bella – neveltui pavadinta „graži”, joje stovi barokinio stiliaus šeimos rūmai ir terasinis sodas su skulptūromis, vandens fontanais, gėlėmis ir baltaisiais povais. Iš tolo sala atrodo tarsi laivas ežero vandenyse. 1630metais Carlo III. Borromeo (Karolis III Boromėjo) įsigyja saloje buvusius namus, sodus ir pradeda darbus. Perstato šiaurinėje salos pusėje buvusį pastatą ir dalyvauja kuriant kabančius sodus. Salą pavadina mylimos žmonos Izabelės (Isabella) vardu, bet greitai pavadinimas sutrumpinamas ir tampa Isola Bella. XVIIa. antroje pusėje rūmų statybos ir terasinio sodo įrengimo darbus tęsia paveldėtojas Vitalianas VI. Rūmų statyba užbaigiama tik 1958m. pabaigus įrengti didžiąją salę, kurioje eksponuojamas visas salos maketas.

  Rašytojas Stendalis rašė savo seseriai Paulinai:

  „Kas turi jautrią širdį ir turi marškinius, turi parduoti savo marškinius, kad aplankytų Maggiore ežerą”.


  Saloje Isola Bella šiandien mes galime apžiūrėti 22 antrame aukšte įrengtus kambarius, kurie daug visko gali papasakoti. Tai ir generolo Bertier kambarys su didžiule paveikslų kolekcija, Napoleono kambarys, kuriame miegojo apsilankymo metu, šokių salė, grotų kambariai, dekoruoti akmenukais. O rūmų viršutinė dalis vis dar yra šeimos vasaros apartamentai, kur Vitalianas XI. ir jo žmona Martina mėgsta leisti laiką ir patiktinti, ar viskas vyksta taip kaip turi būti.


  Trečioji Madžiorės ežero sala – Žvejų sala (Isola dei Pescatori). Sakoma, kad žiūrint iš aukštai ji atrodo tarsi žuvis. Tokia išskirtinė forma, todėl vienas salos kraštas yra galva, o kitas – uodega. Būtent uodegoje žvejai laikė savo laivelius, apdorojo žuvį, džiovino ir taisė tinklus. Šiandien saloje gyvena vos kelios šeimos, o žvejų likę tik ant pirštų suskaičiuoti. Nepaisant to, saloje užtenka restoranų, užeigų, kur galima paragauti tos dienos laimikio – ežero žuvies. Ar tai kepta ant grotelių, ar kepta aliejuje (pesce fritto), ar su rizzotto patiekama žuvis, tikrai verta paskanauti.

  Jei norite pamatyti ir pajusti Madžiorės ežero ir Borromeo salų romantiką bei sužinoti daugiau, kviečiu į dienos išvyką. Keliausime iš Milano traukiniu į Strezos miestelį, plauksime laiveliu ir aplankysime visas tris salas.
  Informacija ir užsakymas

  TAGS
  RELATED POSTS

  LEAVE A COMMENT