Ciao! Aš esu Lina

Esu kvalifikuota gidė ir kelionių vadovė. Savo savarankišką veiklą pradėjau Lietuvoje 2012m. po 10 metų darbo turizmo srityje. Daugiausiai dirbau su vokiečių turistų grupėmis, o nuo 2016 m., kai atvykau gyventi į Italiją gidauju Milane.

Apie Italijos grožį net nereikia pasakoti, tai visų išgirta, nupasakota šalis. Niekam ne paslaptis, kad tai daugelio lietuvių svajonių šalis, atostogų kryptis, o kas apsilankė bent vieną kartą, tikrai grįžta ir antrą, ir trečią kartą. Juk čia tokie kultūros lobynai, geriausia pasaulio virtuvė, skanus vynas, linksmi žmonės ir puikus oras. Kur gali pasijusti geriau, kur gali pamatyti tiek meno kūrinių vienoje vietoje, istorijos?.. O itališka muzika… kas gi negirdėjęs meilės ir romantikos pilnų itališkų dainų ar jų savaip nedainavęs?

Tad šis mano puslapis skirtas visiems, kas svajoja, planuoja aplankyti Italiją ir Milaną, o gal jau yra pakeliui ir ieško daugiau informacijos, ką nuveikti mieste, kur nueiti, ką aplankyti, kur pavalgyti… O gal kažkas tiesiog mėgta skaityti ir taip pažinti naujas vietas, nusikelti savo fantazijose į naujas vietas.

Esu klaipėdietė ir nepaisant to, jog dabar daugiau laiko gyvenu Italijoje ir labai žaviuosi Milanu, negalėčiau savęs vadinti milaniete. Pirmą kartą Milaną aplankiau 2010 metais ir šiame mieste jaučiausi labai gerai, man viskas atrodė taip sava, kaip sakoma „prie dūšios”. Gotikinė Milano katedra ir jos terasos, renesansinė Sforcų pilis, eklektiškoji Viktoro Emanuelio II galerija su savom parduotuvėlėm, restoranais ir barais, kurie sukuria prabangos atmosferą, Mados kvartalas Montenapoleone gatvėje, meno galerijos…Navigli grande (lt. [navilji grande] Didysis kanalas) krantinės ir kiemeliai… Pirmos kelionės neužteko, kad viską pamatyti.

Dažnai tenka skaityti, girdėti, kad Milanas visiškai neįdomus, na gal vieną dieną verta pasižiūrinėti, bet geriau važiuoti kur kitur… Su tuo nesutinku, Milaną reikia prisijaukinti. Nemažai italų sako, jog Italijos sostinė turėtų būti Milanas, nes tai miestas metropolis, čia uždirbami pinigai, čia gyvuoja verslas, čia Italijos birža, bet tuo pačiu metu čia ir menas, kultūra, istorija turi savo kuriamąją vertę.
Tad kviečiu Jus į Milaną! Nepraleiskite progos iš arčiau pažinti šį nuostabų miestą! Jei pageidaujate ekskursijos rašykite man! 🙂

Su linkėjimais, Jūsų gidė Lina
Con auguri la vostra guida Lina